Co nowego?

Wiele czasu minęło od ostatniego mojego wpisu. Pracy zawsze sporo, nawet wieczorami, do tego biorę udział w szkoleniu z Microsoftu… Ale w genealogii też w międzyczasie zrobiłem postępy.

Po pierwsze, dzięki uprzejmości znajomego, otrzymałem kopie cyfrowe ksiąg metrykalnych „mojej” parafii z okresu 1808-1884. Ten ogrom danych dał mi zajęcie na parę miesięcy, dzięki czemu dopisałem prawie 500 osób do drzewa.

Wieczorami często indeksuję materiały i umieszczam na stronie TGZC. Jak dotąd ponad 2300  wpisów.

Coraz więcej materiału do przeszukania dostarcza również strona internetowa Mormonów. Część danych nie jest dostępna, ale jeżeli ktoś ma szczęście i jego przodkowie mieszkali w którejś z podanych parafii, ma duże szanse trafić na zapisy ich dotyczące.

Po trzecie, Towarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej obchodzi właśnie piątą rocznicę.

I po czwarte, postanowiłem przyjrzeć się bliżej ofercie znanej marki genealogicznej MyHeritage.pl.  2 kwietnia zostanie udostępniony spis ludności USA z 1940 r., tzw. census (3,8 mln zdjęć, 130 mln danych). A przede wszystkim, zachęcony wpisem pani Małgorzaty Nowaczyk, postanowiłem opublikować kopię mojego drzewa na MyHeritage, w celu sprawdzenia ewentualnych połączeń z innymi. Zrobię taką próbę za kilka tygodni i napiszę o wynikach.

4 myśli nt. „Co nowego?

  1. krzysztoj

    witam…skad pozyskac odpisy cyfrowe ksiag parafialnych swojej parafii? i jak „dotrzec” do Koscioła Mormonów..?słyszałem ze oni posiadaj?ponad 12 lat pracuje nad swoja genealogia ale zmienił sie proboszcz parafii i archiwum jest nie dostepne a chciałbym pracowac dalej…pozdrawiam i czekam na odp na e-maila jasiek_bobek@onet.eu

  2. Pingback: Familysearch + zmiana kolorystyki | Genealogia dla każdego, poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *